Płyty osb i mfp

OSB / MFP

PŁYTY OSB :
Grubości : 9, 12, 15, 18, 22, 25 mm
Formaty : 2500 x 1250 mm

PROSTA KRAWĘDŹ i PIÓRO WPUST

PŁYTY MFP :
Na stanach magazynowych posiadamy grubość 15 mm
Grubości pod zamówienie: 10 , 12 , 18 , 22 , 25 mm – w ilościach paletowych
Formaty : 2500 x 1250 mm

Płyta o długiej tradycji

Pierwszą płytą drewnopochodną, która została opracowana na potrzeby budownictwa była właśnie płyta OSB. Jest to skrót od angielskiej nazwy Oriented Strand Boards, co oznacza płytę o ukierunkowanych wiórach płaskich. To produkt drzewny tworzący płaskoprasowaną, trójwarstwową płytę sprasowany metodą walcowania na gorąco. Wszystko to odbywa się pod wysokim ciśnieniem w wysokiej temperaturze.

Długa historia i doskonałe efekty

Produkcja materiałów drewnopochodnych rozpoczęła się od płyty wiórowej i miało to miejsce w latach 40. ubiegłego stulecia. 20 lat później opracowana została płyta waflowa, czyli stworzona ze sprasowanych w różnych kierunkach kawałkach drewna. W miarę upływu czasu płyta była doskonalona w celu osiągania jeszcze lepszych właściwości. Płyta drewnopochodna daje szereg możliwości, a jej wynalezienie było otwarciem drzwi dla masowej produkcji, w której już od pewnego czasu możliwe jest osiąganie idealnych wymiarów płyt oraz ich grubości. To również doskonała jakość i niezwykła wytrzymałość, na którą nie ma wpływu wielkość produktu wyjściowego.

Możliwości wykorzystania

Zdecydowaliśmy się na płyty OSB od firmy Kronopol i Kronospan ze względu na doskonałą jakość, precyzyjne wykończenie oraz wykorzystanie w jak największym stopniu nowoczesnej technologii, co przekłada się na nieocenioną wytrzymałość produktu końcowego. Dzięki temu płyta OSB może być wykorzystywana do poszyć połaci dachowych, podłóg i stropów, belek dwuteowych oraz ścian zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
Płyta ta ma własności wilgocioodporne.

Stosuje się ją również do:

– produkcji półek, lad sklepowych, blatów i parapetów;
– pokryć dachowych pod dachówki bitumiczne;
– ścian w campingach, barakach i kontenerach;
– tworzenia solidnej konstrukcji schodów, wybiegów i podestów;
– remontów i adaptacji;
– wykonywania pomieszczeń w wagonach kolejowych i na statkach

Płyty OSB / MFP

Okoliczne miejscowości, które obsługujemy :

oraz pozostałe w promieniu 200 km.