Firmowy magazyn sklejek

Sklejki

DETAL

Dział sprzedaży

Wyślij zapytanie

HURT

Dział sprzedaży

Wyślij zapytanie

Oferujemy

Sklejki suchotrwałe :
Grubości :
4, 5, 6, 8, 10, 12, 15, 18, 21 mm
Formaty :
1525 x 1525 mm

Sklejki suchotrwałe i wodoodporne :
Grubości : 4, 5, 6, 6.5, 7.5, 8, 9, 9.5, 10, 12, 15, 18, 20, 21, 25 mm
Formaty : 2130 x 1250 , 2500 x 1250 mm

Sklejki antypoślizgowe :
Grubości : 6.5 , 9, 12, 15 , 18, 24, 27, 30 mm
Formaty : 2500 x 1250 mm

Sklejki szalunkowe :
Grubości : 21 mm
Formaty : 2500 x 1250 mm

* Inne formaty i grubości sklejek dostępne na specjalne zamówienie

Sklejka to produkt, który powstaje ze sklejania krzyżujących się cienkich warstw drewna, najczęściej nieparzystej ich liczby. Do jej produkcji wykorzystuje się drewno pochodzące z różnych gatunków drzew, zazwyczaj są to: olcha i brzoza. Rodzaj zastosowanego przy sklejce kleju wpływa na jego wodoodporność. Oznacza to, że niektóre sklejki są odporne na wilgoć.

Charakterystyczną cechą sklejki jest jej duża elastyczność, co pozwala na łatwe jej modelowanie i tworzenie odpowiednich kształtów pod wpływem wysokich temperatur. Takie właściwości odgrywają istotną rolę przy produkcji mebli i różnego rodzaju opakowań.

Produkcja sklejki krok po kroku

Sklejka powstaje według ściśle określonych reguł i każda czynność wykonywana jest w odpowiednim momencie.
– Hydrotermiczna obróbka drewna, które kilkadziesiąt godzin znajduje się w wodzie lub w parze wodnej o temperaturze ok. 50° C.
– Korowanie i oczyszczanie łyka.
– Przy pomocy noża łuszczarki następuje skrawanie forniru z obracających się klocków drewna.
– Taśmy forniru zostają połączone w odpowiedniej wielkości płaty, które następnie są suszone.
– Naprawianie i likwidacja wad.
– Klimatyzacja i nanoszenie kleju.
– Modelowanie sklejki i sprasowywanie.
– Obrzynanie i niekiedy szlifowanie.

Zastosowanie sklejki

Sklejka ma bardzo szeroki zakres wykorzystania i jest ceniona w wielu branżach jako materiał przede wszystkim bardzo elastyczny, a przy tym trwały.

MEBLARSTWO I BUDOWNICTWO:
wykorzystywana jest ona przede wszystkim do produkcji mebli, ale również różnego rodzaju drzwi. Ze sklejki wykonuje się również podłogi, a zatem w budownictwie odgrywa ona istotną rolę już od wielu lat.

TRANSPORT:
sklejka antypoślizgowa wykorzystywana jest przy produkcji podłóg pojazdów i przyczep. Sklejki foliowane, wodoodporne oraz płyty stolarskie znalazły swoje zastosowanie jako materiał konstrukcyjny ścian bocznych.

PRODUKCJA OPAKOWAŃ:
wytwarzane są z niej pudełka, pojemniki i skrzynie.

SZKUTNICTWO:
wykorzystuje się je przy budowie kadłubów jachtów, żaglówek i łódek.

GALANTERIA DREWNIANA:
szeroko pojęta branża, gdzie sklejka jest jednym z materiałów, z którego wytwarza się drewniane zabawki, elementy sprzętu sportowego czy wyposażenie placu zabaw.

 

Przed wysłanie wiadomości, konieczne jest wyrażenie zgody

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Euro-Płyta sp. z o.o. sp.k. (zwany dalej: Euro-Płyta sp. z o.o. sp.k.), moich danych osobowych wskazanych w formularzu kontaktowym w celu dalszego kontaktu z Euro Płyta Sp.J. i otrzymania informacji handlowej dot. Złożonego zapytania dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Euro-Płyta sp. z o.o. sp.k.,"

Administratorem danych osobowych przekazanych w ramach transakcji zakupu towaru/usługi w Euro-Płyta sp. z o.o. sp.k. jest Euro-Płyta sp. z o.o. sp.k. (dalej: Euro-Płyta sp. z o.o. sp.k.) z siedzibą w Nowym Tomyślu 64-300, ul. Kolejowa 16, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000094909, REGON: 630199117, NIP: 788002236 7 reprezentowana przez: Mateusza Paszkowskiego.
Więcej informacji dot. Administratora i zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w „Regulaminie korzystania, Polityce prywatności i plików cookies na stronie www.europlyta.pl" pod linkiem: Polityka prywatności