Firmowy magazyn płyt wiórowych

Płyty wiórowe

DETAL

Dział sprzedaży

+48 662 191 020

stolarnia@europlyta.pl

Wyślij zapytanie

HURT

Dział sprzedaży

+48 600 494 765

zaopatrzenie@europlyta.pl

Wyślij zapytanie

Oferujemy

Grubości : 10, 12, 15, 16, 18, 22 mm
Formaty : 2800 x 2070 mm

W naszej ofercie dostępne są również płyty wiórowe, czyli wykonane z trójwarstwowego tworzywa drzewnego. Charakteryzują się gładką, szlifowaną powierzchnią, którą osiąga się poprzez sprasowanie cząstek drewna, stąd nazwa płyta wiórowa. Czynność ta odbywa się w wysokiej temperaturze i przy wysokim ciśnieniu. Jako spoiwo wykorzystuje się żywicę mocznikowo-formaldehydową, czyli jedno z tworzyw sztucznych stosowanych w produkcji materiałów drewnopochodnych.

Budowa płyty wiórowej jest zróżnicowana. Do wewnętrznej warstwy wykorzystuje się wióry o grubszej frakcji, a do zewnętrznej wióry bardzo drobne i dużo cieńsze, zwane również mikrowiórami. Taka struktura powoduje, że płyta charakteryzuje się bardzo małą chropowatością, a przy tym jest niezwykle odporna na odrywanie i wytrzymała na wszelkie uszkodzenia.

Z płyty wiórowej wykonuje się przede wszystkim różnego rodzaju meble. Surowiec ten gwarantuje długoletnie użytkowanie mebli, dzięki czemu sprawdzają się one również w miejscach publicznych, gdzie narażone są na częstsze zniszczenia. Jest również doskonałym materiałem wykładzinowo-izolacyjnym we wnętrzach oraz bazą do produkcji blatów roboczych, paneli ściennych, podłóg i parapetów. W budownictwie wykorzystuje się ją również przy ściankach działowych.

Płyta wiórowa jest doskonale przystosowana do przeprowadzania dalszych zabiegów, które mają ją wzmocnić, ale przede wszystkim nadać jej odpowiedni efekt wizualny.

Płyty mogą być:

– laminowane,
– surowe,
– oklejane zarówno sztuczną, jak i naturalną okleiną.

Dzięki temu każde wnętrze może zostać zaaranżowane według naszego projektu, a przy tym bazować na produktach wysokiej jakości, których trwałość i wytrzymałość reprezentują najwyższy poziom.

 

Godziny otwarcia

pn - pt: 8:00 - 17:00
sobota: 8:00 - 13:00

Adres

Kolejowa 16 (obok PKP)
64-300 Nowy Tomyśl

Kontakt

Wyślij zapytanie