Firmowy magazyn płyt wiórowych

Płyty wiórowe

DETAL

Dział sprzedaży

Wyślij zapytanie

HURT

Dział sprzedaży

Wyślij zapytanie

Oferujemy

Grubości : 10, 12, 15, 16, 18, 22 mm
Formaty : 2800 x 2070 mm

W naszej ofercie dostępne są również płyty wiórowe, czyli wykonane z trójwarstwowego tworzywa drzewnego. Charakteryzują się gładką, szlifowaną powierzchnią, którą osiąga się poprzez sprasowanie cząstek drewna, stąd nazwa płyta wiórowa. Czynność ta odbywa się w wysokiej temperaturze i przy wysokim ciśnieniu. Jako spoiwo wykorzystuje się żywicę mocznikowo-formaldehydową, czyli jedno z tworzyw sztucznych stosowanych w produkcji materiałów drewnopochodnych.

Budowa płyty wiórowej jest zróżnicowana. Do wewnętrznej warstwy wykorzystuje się wióry o grubszej frakcji, a do zewnętrznej wióry bardzo drobne i dużo cieńsze, zwane również mikrowiórami. Taka struktura powoduje, że płyta charakteryzuje się bardzo małą chropowatością, a przy tym jest niezwykle odporna na odrywanie i wytrzymała na wszelkie uszkodzenia.

Z płyty wiórowej wykonuje się przede wszystkim różnego rodzaju meble. Surowiec ten gwarantuje długoletnie użytkowanie mebli, dzięki czemu sprawdzają się one również w miejscach publicznych, gdzie narażone są na częstsze zniszczenia. Jest również doskonałym materiałem wykładzinowo-izolacyjnym we wnętrzach oraz bazą do produkcji blatów roboczych, paneli ściennych, podłóg i parapetów. W budownictwie wykorzystuje się ją również przy ściankach działowych.

Płyta wiórowa jest doskonale przystosowana do przeprowadzania dalszych zabiegów, które mają ją wzmocnić, ale przede wszystkim nadać jej odpowiedni efekt wizualny.

Płyty mogą być:

– laminowane,
– surowe,
– oklejane zarówno sztuczną, jak i naturalną okleiną.

Dzięki temu każde wnętrze może zostać zaaranżowane według naszego projektu, a przy tym bazować na produktach wysokiej jakości, których trwałość i wytrzymałość reprezentują najwyższy poziom.

 

Przed wysłanie wiadomości, konieczne jest wyrażenie zgody

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Euro-Płyta sp. z o.o. sp.k. (zwany dalej: Euro-Płyta sp. z o.o. sp.k.), moich danych osobowych wskazanych w formularzu kontaktowym w celu dalszego kontaktu z Euro Płyta Sp.J. i otrzymania informacji handlowej dot. Złożonego zapytania dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Euro-Płyta sp. z o.o. sp.k.,"

Administratorem danych osobowych przekazanych w ramach transakcji zakupu towaru/usługi w Euro-Płyta sp. z o.o. sp.k. jest Euro-Płyta sp. z o.o. sp.k. (dalej: Euro-Płyta sp. z o.o. sp.k.) z siedzibą w Nowym Tomyślu 64-300, ul. Kolejowa 16, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000094909, REGON: 630199117, NIP: 788002236 7 reprezentowana przez: Mateusza Paszkowskiego.
Więcej informacji dot. Administratora i zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się w „Regulaminie korzystania, Polityce prywatności i plików cookies na stronie www.europlyta.pl" pod linkiem: Polityka prywatności